Seminár s Eliane G. Stefango

Posted by: on Sep 19, 2019 | No Comments

Inštitút vzdelávania v arteterapii pri OZ Terra therapeutica v spolupráci s Katedrou výtvarnej výchovy a Ateliérom areterapie PdfUK v Bratislave

Vás srdečne pozýva na odborný seminár s významnou americkou terapeutkou

Eliane Stefango, MA, LCPC, NCC

Téma:

Trauma: Prečo sa všetko zmenilo?

(Definícia traumy, Trauma a mozog , Reakcia na traumu: Útok, Únik, Stuhnutie, Komplexná definícia traumy, Domáce násilie, Sexuálne zneužívanie detí, Iný druh traumy: vojna, nehody, zločin Trauma a drogová závislosť – dvojitá diagnóza, Otázky a odpovede)

Kedy:
Sobota23. 11. 2019 od 9,00 do 18, 00
(s prestávkou na obed a občesrvením)

Miesto:
Pixelfederation, Digital Park ,Bratislava

preklad z angličtiny do slovenčiny zabezpečíme

Poplatok: 50 Euro / Študenti 25 euro

Prihlášky posielajte do 30.10. 2019 na mejlovu adresu

alexandraveresova@gmail.com

Tešíme sa na Vás!

Eliane G. Stefango, MA, LCPC, NCC pochádza z Brazílie. Titul Magister psychológie získala na Universidade Metodista de Sao Paulo v Brazílii. Od roku 1986, keď sa presťahovala do USA a začala študovat na University of Michigan, sa špecializuje na liečbu traumy. Pracovala na riadiacich pozíciách v štátnych i súkromnych psychiatrickych klinikách v štátoch Ohio a Illinois. V súčasnosti vedie svoju súkromnú prax v Oak Brook, Illinois, USA, kde sa zaoberá liečbou ľudí, ktorí zažili traumu z dôvodu imigrácie do USA. Vo svojej 35 ročnej praxi pracovala s deťmi aj s dospelymi v individuálnej aj skupinovej forme terapie. Jej zanietenie pre pre etnické otázky a kultúrne rozdiely a ich vplyv na prácu s traumou, obohatila jej činnosť v zmysle rešpektovania kontexu klienta ako základného rámca v terapii traumy.